Про Біотехнологію

          

Інформація про заклади вищої освіти, які пропонують освітні програми бакалаврського рівня за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія» або споріднені 

Інформація про іноземні заклади вищої освіти

Інформація про українські заклади вищої освіти

          

Підвищення кваліфікації викладачів кафедри ТБЕМС у Науково-виробничій лабораторії ІС і АПВ НААН України

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи пройшли підвищення кваліфікації шляхом стажування з 18 листопада 2024 року по 10 січня 2025 року у Науково-виробничій лабораторії Інституту свинарства і агропромислового виробництва  Національної академії наук України, загальний обсяг – 180 годин / 6 кредитів ЄКТС.

Тема підвищення кваліфікації: «Біотехнологічні та товарознавчі аспекти росту та розвитку свиней вітчизняних та зарубіжних генотипів». Викладачами було виконано наступні роботи:

          

Підвищення кваліфікації викладачів кафедри ТБЕМС на кафедрі біотехнології та хімії Полтавського державного аграрного університету

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи пройшли підвищення кваліфікації шляхом стажування з 02 вересня по 15 листопада 3024 року на кафедрі біотехнології та хімії Полтавського державного аграрного університету. Загальний обсяг – 180 годин / 6 кредитів ЄКТС. Стажування було пройдено згідно з індивідуальним планом за темою : «Розвиток професійних компетентностей при викладанні дисциплін біотехнологічного напряму». Керівником виступив Корінний Сергій Миколайович – гарант освітньої програми «Біотехнологія», доцент кафедри біотехнології та хімії, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник.

          

Перший з’їзд ГС «Асоціація біотехнології та біоінженерії України»

27 листопада 2024 року завідувачка кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи  Габріелла Бірта, разом із доцентами кафедри Юрієм Бургу та Людмилою Флокою доєдналися до онлайн-заходу Перший з’їзд Громадської Спілки «Асоціація біотехнології та біоінженерії України» (ГС «АББУ). В рамках заходу долучилися  до членства у Асоціації біотехнології та біоінженерії України, обговорили особливості розвитку застосувань сучасних біотехнологій у медичній, фармацевтичній, ветеринарній, екологічній та інших галузях, структуру та напрямків подальшого співробітництва з АББУ та у розбудові Спілки.

          

Зустріч здобувачів вищої освіти ОП «Біотехнологія» із роботодавцями

11 листопада 2024 року здобувачі вищої освіти спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія освітньої програми «Біотехнологія» 3-го курсу відвідали Інститут свинарства та АПВ НААН України. Віртуальну екскурсі. Інститутом та лабораторією генетики провів заступник директора з наукової роботи – Андрій Онищенко, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник. Студенти ознайомилися із унікальними науковими розробками у сфері свинарства, спрямованими на вдосконалення порід, підвищення продуктивності та забезпечення екологічної безпеки галузі. Побачили лабораторію генетики, яка є серцем інституту, де здійснюються молекулярно-генетичні дослідження, які дозволяють визначати генетичні особливості та вдосконалювати селекційні програми, використовуються сучасні методи ДНК-аналізу для вивчення спадкових ознак, виявлення генетичних захворювань і підвищення стійкості до них

          

Зустріч ЗВО із гарантом ОП «Біотехнологія»

18 вересня 2024 року відбувалася зустріч здобувачів вищої освіти спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія 1-3 курсів із гарантом освітньої програми «Біотехнологія» завідувачкою кафедри ТБЕМС, докторкою сільськогосподарських наук, професоркою Габріеллою Біртою. Зустріч пройшла у теплій, дружній атмосфері, обговорили особливості освітнього процесу, виконання дистанційних курсів та питання академічної доброчесності.

          

Стажування викладачів кафедри ТБЕМС на ТОВ «ОРТОПЕД»

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи проходили стажування на ТОВ «ОРТОПЕД» з 01 липня 2024 року по 30 серпня 2024 року, тема підвищення кваліфікації (стажування) «Біотехнологія виготовлення протезно-ортопедичних виробів. Консультативна та технічна підтримка клієнтів». Викладачами були опрацьовані наступні питання:

          

Завідувачка кафедрою товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Габріелла Бірта взяла участь у 3nd international Staff Week at University of Lomza (Університет Ломжи, Польща) в рамках мобільності програми Erasmus+ з 10 червня по 14 червня 2024 року.

          

18 вересня 2024 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Габріелла Бірта, Юрій Бургу, Лідія Кричковська, Людмил Флока відвідали науково-практичну конференцію «Технології прибуткового свинарства», що проходила у Полтавському державному аграрному університеті. Конференція «Технології прибуткового свинарства» стала важливою платформою для обміну досвідом, новітніми технологіями та науковими розробками в галузі свинарства. Учасники заходу обговорили актуальні проблеми та перспективи розвитку галузі, а також визначили пріоритетні напрями подальшої роботи.